Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

Jak roste mrňous

4. 10. 2010

Rituška roste jako z vody. Už vcelku obstojně chodí na vodítku, zvládne přivolání, když je zrovna klid od smečky. Nevadí ji jízda autem. V sobotu jsme byli s Anetkou a Ritou a kamarádkou v lese na houbách. Rituška byla fantastická. Byla bez vodítka a držela se mne. Když náhodou popoběhla, hned se zase snažila dostat rychle ke mně. Vůbec se nemusela hlídat. Houbičky jsme též našli a pořídili jsme nějaké fotky. Najdete je v odkazech - fota na rajčeti www.pohodli.rajce.net/v lese

 

Nový přírustek

5. 9. 2010

Všechna štěňátka už zlobí v nových domovech, jen jedna čubinka zůstala doma. Ugarita - Rituška je malý čertík, ale je velice přizpůsobivá novému prostředí, v autě se nebála, na návštěvách se rychle otrká, byla i na návštěvě ve školce.Má ráda děti, hlavně tu moji lumpačku vnučku. Tak doufám a udělám vše proto, aby z ní vyrostla pěkná chodská fenečka a když budeme mít trochu štěstí, tak bude i chovná. Ale to je ještě daleko. Fotky jsou ve fotogalerii

 

Máme osm týdnů!

20. 8. 2010

Štěňátka už mají osm týdnů. Jsou oočkovaná a otetovaná. Všechna už čekají na nový domov. Tedy jedna holčička zůstává doma - Rituška tedy Ugarita. Ostatní budoucí páníčkové skvělých chlupáčků tu byli se na ně podívat a všichni jsou fajn. Kontrola vrhu dopadla velice dobře, zoubky jsou OK a varlátka u pejsků jsou obě hmatná a sestouplá. A pejsek, který nebyl dlouho zadaný, ostatně veliký fešák a doufám budoucí šampion Udgard se zelenou mašlí ,včera v podvečer odcestoval do Prahy. Doufám, že  se mu tam bude líbit. Bude mít velkou zahradu a to je to nejdůležitější, bude mít kde řádit. Fotky ze 7 a 8 týdne jsou ve fotogalerii.

 

Štěňátka mají šest týdnů

6. 8. 2010

Tak malí lumpíci už mají šest týdnů. Už jsou z nich pěkné kuličky, kterým se  staví ouška. Dnes nám měl přijít pan doktor a oočkovat a otetovat štěňátka, ale nevyšlo mu to. Tak příští týden. Ve fotogalerii budou fotky z pátého i šestého týdne. Nebyl čas dříve sem dát fotky z pátého týdne, neboť jsem jednak byla na krytí fenky Mirandy Vigilo (více infotmací na www.mirinka.estranky.cz) a minulý víken se zúčastnila klubové výstavy v Soběšíně. Foto z výstavy v odkazu -  fotky na rajčeti. Jeden pejsek je ještě volný, nezadaný

 

Čtyři týdny

22. 7. 2010

Tak už nám jsou čtyři týdny. Fotky najdete ve fotogalerii.

 

třiapůl týdne

19. 7. 2010

Tak jsou nám již třiapůl týdne, už začínáme papat i něco jiného, než mlíčko od maminky. Krupicová kašička s vločkama je moc dobrá. Občas narazíme i na namočenou granulku pro nás, pejsčí prcky. Naše fotky jsou ve fotogalerii.

Ještě jsou nezadaní dva pejsci!

 

jak rosteme

10. 7. 2010

Tak je nám už dvaapůl týdne. Máme se všichcni k světu, už se snažíme stavět "na vlastní nohy", ale máme je ještě vrtkavé. Jmenovat se budeme : kluci: Udgard, Urias, Usir a holčičky: Ugarita, Ugbara, Urlika a Uria. Panička v pondělí bude žádat o tetovací čísla. Už jsme odčervení. Maminka Eriska vše zvládá na výbornou. V galerii budou naše nové fotky.

Ještě dva pejsci jsou nezadaní, pokud máte zájem, ozvěte se. Jsou moc pěkní, mají sytý pigment.

 

už jsou na světě

23. 6. 2010

V dopoledních hodinách 23.6. se narodilo Erisce sedm malých černých klubíček. Čtyři jsou fenky a tři pejsci. Pokud někdo má zájem o štěňátko, ještě si může zadat. Po otevření celého příspěvku jsou tady i první fotky. Průměrná porodní váha je 364g a jednotlivé váhy jsou podle narození 7 h25 min. růžová F360g, 8h20min. zelenýP 400g, 9h oranžová F 350g, 9h45min. fialová F 380g, 10h30min. modrý P 360g, 12h červená F 350g a nokonec 13h bílý P 350g. Štěňátka dobře sají mlíčko a mají se k světu.

 

Čekám štěňátka!

12. 6. 2010

Teď už je víc jak jasné, že se mi narodí poslední štěňátka. termín mám kolem dvacátého června 2010. Kolik jich bude se uvidí. Jejich jména budou začínat na písmeno "U". Případní zájemci o štěňátko,  nechť se ozvou mé paničce. Tatínkem štěňat je nově uchovněný pes Kim z Dašického zátiší DKK 0/1, je to veselý, temperamentní pes, který se  též věnoval i výcviku, ale zatím žádnou zkoušku nemá. Jeho největší vášní je aportování a koupání se v řece, nebo ve vodě jakékoliv. Po otevření celého příspěvku najdete foto Kima.

 

Mám štěňátka

4. 6. 2009

Narodila se tři krásná štěňátka, dvě holky a jeden kluk. Jména  budou od písmenka "R". Všechna štěňátka jsou zadaná. Štěňátka se budou jmenovat: Rufus, Rhea a Roxana.Jejich fota budou ve fotogalerii doplňována, jak porostou.